loader image

PROGNOZA IMIGRACYJNA NA DRUGĄ KADENCJĘ TRUMPA.

JAK ZMIANY W POLITYCE IMIGRACYJNEJ TRUMPA WPŁYNĄ NA TWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ W USA? PROGNOZA IMIGRACYJNA NA DRUGĄ KADENCJĘ TRUMPA.


Blisko miesiąc po rozpoczęciu drugiej kadencji prezydenta Trumpa, amerykański system imigracyjny aktywnie przechodzi znaczące zmiany. Miliony imigrantów którzy obecnie mieszkają w Stanach Zjednoczonych, jak i tych, którzy mają nadzieję na emigrację do USA, stoją przed obliczem znaczących zmian jakie przechodzi system imigracyjny, z których wiele może realnie wpłynąć na ich status w USA i korzyści imigracyjne. Zgodnie z obietnicami prezydenta Trumpa, rozpoczęły się już szerokie reformy, a kluczowe polityki imigracyjne zaczęły być wprowadzane od pierwszego dnia kadencji Trumpa. Te zmiany nie są zaskoczeniem, ponieważ imigracja od dawna jest centralnym punktem agendy Prezydenta Trumpa.

Co oznacza plan imigracyjny Trumpa dla Twojego statusu imigracyjnego? Niezależnie od tego, czy jesteś już w USA, czy dopiero planujesz emigrację, druga kadencja Trumpa, obecne i nadchodzące zmiany mogą znacząco wpłynąć na Twoją sytuację imigracyjną w USA. 

W poniższym artykule omówimy kluczone zmiany jakie obecnie widzimy w systemie imigracyjnym, zmiany jakich możemy się spodziewać zgodnie z zapowiedziami prezydenta Trumpa oraz omówimy jak zmiany te mogą wpłynąć na Twój obecny status i plany imigracyjne do USA.

1. Masowe Deportacje.

Prezydent Trump uczynił masowe deportacje „nieudokumentowanych imigrantów” kluczowym elementem swojej polityki imigracyjnej, dążąc do tego, co nazywa „największą krajową operacją deportacyjną w historii Ameryki.” Plany deportacyjne potencjalnie mogą obejmować usunięcie ponad dziesięciu milionów nieudokumentowanych imigrantów, w tym niektórych za pomocą przyspieszonych procedur deportacyjnych, które pomijają standardowe przesłuchania w sądzie imigracyjnym. Przyspieszone procedury deportacyjne pozwalają urzędnikom Departamentu Bezpieczeństwa Krajowego deportować osobę w ciągu nawet 24 godzin. Przy ustalaniu, czy dana osoba podlega deportacji, uwzględnia się takie czynniki jak sposób, w jaki osoba weszła do USA, czy była kontrolowana na granicy, wcześniejsze aresztowania, czas tych aresztowań w odniesieniu do daty wjazdu oraz długość pobytu w kraju. Jeśli istnieje możliwość, że zostaniesz umieszczony w areszcie imigracyjnym lub postępowaniu deportacyjnym, nawet błędnie, kluczowe jest, abyś znał swoje prawa. Niezależnie od statusu imigracyjnego, wszyscy imigranci powinni być świadomi, jak reagować, zwłaszcza w obliczu dramatycznego rozszerzenia przyspieszonych procedur deportacyjnych. Prawa te obejmują prawo do milczenia, prawo do skonsultowania się z prawnikiem przed odpowiedzią na jakiekolwiek pytania oraz prawo do odmowy wpuszczenia funkcjonariusza imigracyjnego do swojego domu—chyba że ma on ważny nakaz sądowy. 

Warto zwrócić również uwagę, że prezydent Trump wyraził zamiar powołania się na ustawę Alien Enemies Ac z 1798 roku czyli prawo wojenne, które daje prezydentowi władzę do zatrzymywania lub deportowania osób nawet na podstawie ich narodowości lub obywatelstwa—bez konieczności formalnego przesłuchania. Chociaż Stany Zjednoczone nie są oficjalnie w stanie wojny, prezydent Trump zaznaczał wielokrotnie, że może wykorzystać to prawo do celowania w określone grupy imigrantów, powołując się na obawy związane na przykład z obcymi gangami i kartelami jako potencjalne uzasadnienie dla swoistej „inwazji”. Choć ta interpretacja prawdopodobnie spotkałaby się z poważnymi wyzwaniami prawnymi, podkreśla ona agresywną postawę obecnej administracji w kwestii egzekwowania prawa imigracyjnego. Miesiąc po objęciu urzędu, byliśmy już świadkami wzrostu operacji ICE, które według niektórych raportów mówią o aresztowaniach nawet trzykrotnie wyższej liczby osób w ciągu niektórych dni w porównaniu do poprzedniej administracji. Osoby którym nie grozi tzw. „expedited removal” ale zostały aresztowane przez ICE mogą podlegać długoterminowemu zatrzymaniu w oczekiwaniu na rozprawy deportacyjne lub dalsze działania. Wiele źródeł wskazuje, że ICE obecnie poszukuje dodatkowych obiektów zatrzymań, ponieważ istniejące szybko wypełniają się z powodu szybkiego tempa aresztowań. 

Prezydent Trump zapowiedział również deportację nielegalnych imigrantów do takich miejsc jak Guantanamo Bay, a pierwsze loty deportowanych osób zostały już zgłoszone. Ta kontrowersyjna polityka nadal się rozwija i będzie miała znaczące konsekwencje dla każdego, kto znajduje się w grupie ryzyka deportacji. Ponieważ wszystko wskazuje na to że operacje deportacyjne będą się nasilać pod obecną administracją, istotne jest aby właśnie teraz osoby które są w potencjalnym zagrożeniu poznały swoje możliwości prawne i gotowe były na podjęcie odpowiednich kroków w sytuacji zagrożenia deportacją. 

Jeśli obawiasz się o swój status w USA lub możliwość deportacji, nasz doświadczony zespół prawny może pomóc Ci zrozumieć Twoje prawa i rozważyć dostępne opcje. Ważne jest, aby być proaktywnym i mieć plany awaryjne przygotowane z wyprzedzeniem, ponieważ interakcje z ICE mogą przebiegać w sposób nieprzewidywalny. Posiadanie wiedzy na temat tego, jak reagować i jakie kroki podjąć w każdej sytuacji, może mieć kluczowe znaczenie w ochronie Twoich praw.

2. Kontrole Imigracyjne w Miejscach Pracy i Audyty Formularzy I-9.

Pod rządami Prezydenta Trumpa, istnieje duże prawdopodobieństwo, że pracodawcy będą musieli zmierzyć się ze wzrostem audytów Formularzy I-9. Agenci z HSI, DHS lub ICE mogą niespodziewanie wręczyć Powiadomienie o Inspekcji, wzywając pracodawców do przedłożenia Formularzy I-9 i innych wymaganych dokumentów dotyczących obecnych, a nawet niektórych byłych pracowników. Obowiązki przedłożenia dokumentów mogą również obejmować dokumenty takie jak lista pracowników na wypłacie, lista pracowników aktywnych i zwolnionych lub akty założycielskie firmy. Ustawa o Reformie i Kontroli Imigracyjnej, uchwalona 6 listopada 1986 roku, nakłada na pracodawców obowiązek weryfikacji tożsamości i uprawnień do pracy każdego z pracowników jakiego zatrudnia dana firma. Ustawa ta ustanawia zarówno kary karne, jak i cywilne za naruszenia związane z zatrudnieniem. Pracodawcy mają obowiązek przechowywać oryginalne Formularze I-9 dla obecnych pracowników, w formie papierowej lub w formie elektronicznej, którą można wydrukować w wyraźnym i czytelnym formacie. W przypadku byłych pracowników, Formularze I-9 muszą być przechowywane przez co najmniej trzy (3) lata od daty rozpoczęcia pracy lub jeden rok od zakończenia zatrudnienia, w zależności od tego, który okres jest dłuższy. Przestrzeganie tych zasad jest kluczowe, ponieważ pracodawcy, którzy świadomie zatrudniają lub kontynuują zatrudnianie nieautoryzowanych pracowników, jak określono w INA § 274A(a)(1)(a) lub (a)(2) (8 U.S.C. § 1324a(a)(1)(a) lub (a)(2)), mogą spotkać się z poważnymi sankcjami. Konsekwencje obejmują nakaz zaprzestania nielegalnej działalności, zapłatę wysokich kar cywilnych, a nawet możliwość postępowania karnego. Ponadto, pracodawcy, którzy zostaną uznani za winnych naruszeń, mogą także zostać zawieszeni lub wykluczeni z działalności gospodarczej z agencjami federalnymi, zgodnie z regulacjami HSI (48 C.F.R. § 9.406-2(b)(2)). 

Tak zwane „raids” w miejscach pracy to znacznie bardziej zakłócające narzędzie, często traumatyczne, zwłaszcza dla nieautoryzowanych pracowników, gdyż agenci HSI ICE fizycznie wkraczają do zakładu pracy z zamiarem zidentyfikowania osób podlegających deportacji, nawet jeśli mają one ważne pozwolenie na pracę. Chociaż audyty Formularzy I-9 były dotychczas bardziej powszechne, można oczekiwać, że podczas drugiej kadencji Prezydenta Trumpa liczba tego typu „nalotów” w miejscach pracy wzrośnie, a także liczba aresztowań. Aby chronić pracowników i uniknąć potencjalnych kar, pracodawcy muszą być proaktywni w zapewnianiu pełnej zgodności z przepisami imigracyjnymi. Obejmuje to odpowiednie przygotowanie i przechowywanie Formularzy I-9, dokumentów specyficznych dla wiz oraz innych wymaganych dokumentów. Pracodawcy muszą również upewnić się, że pracownicy nie są opłacani „pod stołem”, otrzymują wynagrodzenie poniżej minimalnej lub obowiązującej stawki (Prevailing Wage), ani nie są niewłaściwie opłacani za nadgodziny. Podczas „nalotu” ICE pracodawcy nie mają obowiązku odpowiadać na pytania agentów. Jednak jeśli zostaną znalezieni nieautoryzowani pracownicy, mogą zostać aresztowani lub zatrzymani, szczególnie jeśli zostaną odkryte jakiekolwiek działania przestępcze. 

3. Zwiększona Kontrola i Opóźnienia w Wnioskach o Wizy Pracownicze.

Wzrost liczby odrzuconych wniosków, wyższy trend wystosowanych Requests for Evidence, oraz Notices of Intent to Deny jest prawdopodobnie nieunikniony, ponieważ wnioski wizowe — w tym kategorie L, O, H i E — mogą podlegać znacznie intensywniejszej kontroli jak miało to miejsce podczas pierwszej kadencji prezydenta Trumpa. W rezultacie osoby składające wnioski oraz aplikanci mogą spodziewać się dłuższego czasu przetwarzania wniosków wizowych, jak również dłuższych opóźnień w wydawaniu wiz w konsulatach poza USA. Wiele wskazuje na to, że prezydent Trump będzie aktywnie kontynuował wydawanie rozporządzeń wykonawczych, z których niektóre mogą dodatkowo skomplikować przestrzeganie przepisów imigracyjnych zarówno dla pracodawców, jak i pracowników, a także plany innych imigrantów ubiegających się o legalny status i pozwolenia na pracę.

H-1B
Uważamy, że USCIS prawdopodobnie przyjmie znacznie bardziej restrykcyjne podejście przy ocenie wniosków o wizy H-1B, w tym wniosków o zmianę obecnego zatrudnienia. Zmiany mogą spowodować wymóg bardziej szczegółowej dokumentacji na przykład w celu udowodnienia, że oferowane stanowisko kwalifikuje się jako „specjalistyczny zawód” oraz że stanowisko wymaga posiadania dyplomu ukończenia studiów licencjackich lub wyższego (lub jego odpowiednika) w określonej dziedzinie jako minimalnego wymagania do podjęcia pracy w USA. Zwiększona kontrola prawdopodobnie obejmie również poziomy wynagrodzenia („Wage Levels”), a prezydent Trump może starać się ponownie znacząco je podnieść. 

Warto jednak również zwrócić uwagę na to, że 17 stycznia 2025, zaczęły obowiązywać nowe przepisy opublikowane przez Departament Bezpieczeństwa Krajowego Stanów Zjednoczonych (DHS) pod koniec kadencji prezydenta Bidena. Zgodnie z informacjami opublikowanymi przez USCIS, zmiany te mają na celu zwiększenie elastyczności zarówno dla pracodawców, jak i pracowników poprzez modernizację definicji stanowisk w „specjalistycznych zawodach” („specialty occupation”) oraz rozszerzenie kwalifikowalności organizacji non-profit i badawczo-rządowych, które są zwolnione z corocznego limitu wiz H-1B. Zmiany te są korzystne również dla studentów posiadających wizę F-1, którzy starają się o zmianę statusu na H-1B, ponieważ pomogą uniknąć zakłóceń w utrzymaniu obecnego statusu oraz w wielu sytuacjach uprawnić studentów pracujących, na przykład w ramach OPT do dalszej pracy dla obecnego pracodawcy w USA. Dodatkowo, nowe przepisy upraszczają również proces aplikacji dla osób, które wcześniej otrzymały wizę H-1B, przyspieszają czas rozpatrywania wniosków i pozwalają beneficjentom H-1B posiadającym kontrolujący udział w organizacji składającej petycję kwalifikować się na podstawie określonych warunków. Chociaż powyżej wspomniane zmiany wprowadziły większą elastyczność i są w wielu aspektach korzystne dla pracodawców i beneficjentów wiz H-1B, należy spodziewać się tego, że prezydent Trump wkrótce może próbować wrócić do swojego podejścia z pierwszej kadencji co w konsekwencji mogłoby utrudnić wnioskodawcom uzyskiwanie pozytywnych decyzji.

WAŻNE! 

REJESTRACJA DO LOTERII WIZOWEJ 2026 H-1B CAP ROZPOCZNIE SIĘ 7 MARCA 2025, I TRWAĆ BĘDZIE DO 24 MARCA 2025.

L-1
Wnioskodawcy o wizy L-1 prawdopodobnie będą musieli zmierzyć się z większą niepewnością, ponieważ USCIS może podobnie zacząć wystawiać jeszcze więcej „Requests for Evidence” dla wiz L-1A dla menedżerów i dyrektorów oraz wiz L-1B dla pracowników specjalistycznych, pomimo tego, że w ostatnim czasie są już bardzo powszechne. Do najczęstszych kwestii poruszanych w RFE dla wiz L-1 należą: czy proponowane stanowisko beneficjenta w USA oraz za granicą spełnia kryteria określone w 8 CFR 214.2(l)(1)(ii)(C), 8 CFR 214.2(l)(1)(ii)(B) i 8 CFR 214.2(l)(1)(ii)(D), w zależności od tego, czy pracownik kwalifikuje się na stanowisko dyrektora, menedżera lub specjalisty o specjalistycznej wiedzy; czy pracownik był zatrudniony przez zagraniczną firmę przez co najmniej rok przed złożeniem wniosku; oraz czy istnieje „kwalifikujący się związek” między zagraniczną a amerykańską firmą.

O-1
Proces aplikacyjny o wizy O-1 jest zazwyczaj mniej skomplikowany niż w przypadku innych wiz pracowniczych, takich jak H-1B; jednak zgodnie z obowiązującym prawem określonym w ustawie Immigration and Nationality Act w sekcji 101(a)(15)(O)(i), a także 8 U.S.C. § 1101(a)(15)(O)(i), wnioskodawcy muszą nadal dostarczyć szczegółową dokumentację, aby udowodnić swoje wyjątkowe kwalifikacje, wykazać, że ich osiągnięcia zostały docenione w danej dziedzinie, oraz udowodnić, że zamierzają wjechać do USA, aby kontynuować pracę w dziedzinie nadzwyczajnych umiejętności. Pod rządami prezydenta Trumpa uzyskanie zatwierdzenia wiz O-1 może stać się nieco trudniejsze, ponieważ USCIS może zacząć dokładniej analizować przedstawione dowody i kwestionować spełnienie wymogu nadzwyczajnych umiejętności w kontekście przedstawionej dokumentacji, prowadząc do bardziej szczegółowej oceny, wiarygodności i wartości dowodowej.

Chociaż możemy napotkać większe trudności w uzyskaniu zatwierdzeń dla niektórych wiz pracowniczych, oraz spore opóźnienia i zwiększoną kontrolą w wielu kategoriach, możemy także spotkać się z większymi możliwościami dla wysoko wykwalifikowanych osób, koncentrując się na systemie opartym na zasługach („merit-based system”), do którego wiele razy nawiązywał Prezydent Trump; a nie na losowości programów takich jak H-1B lub loterie Wiz Diversity.

Imigranci z Tymczasowym Legalnym Statusem (TPS).

W ramach szerszych planów deportacyjnych administracja Trumpa może skierować swoje działania na osoby mieszkające w USA na podstawie Tymczasowego Statusu Ochrony (TPS). TPS zapewnia ochronę imigrantom z krajów dotkniętych zamachami stanu, przemocą lub klęskami żywiołowymi, umożliwiając im tymczasowy pobyt w USA. Aby zakwalifikować się do TPS, należy być obywatelem państwa, które zostało wyznaczone przez Sekretarza Departamentu Bezpieczeństwa Krajowego do objęcia TPS na mocy sekcji 244(b) ustawy o imigracji i narodowości (INA). Choć posiadacze TPS nie mają bezpośredniej drogi do legalnej stałej rezydencji ani obywatelstwa, mają prawo do pracy w USA po uzyskaniu odpowiedniego zezwolenia. Jednakże, z uwagi na proponowane zmiany, wielu z blisko miliona cudzoziemców posiadających TPS może stanąć w obliczu deportacji. Osoby, które obecnie oczekują na uzyskanie lub planują ubiegać się o status TPS, mogą napotkać poważne trudności. 

Zaledwie tydzień temu, 1 lutego 2025 roku, sekretarz ds. bezpieczeństwa krajowego Kristi Noem podjęła decyzję o zakończeniu nadania statusu TPS dla Wenezueli wyznaczonym w 2023. Sekretarz Noem uznała, że pozwolenie obywatelom Wenezueli na tymczasowy pobyt w USA jest sprzeczne z interesem narodowym. W związku z tym, status TPS dla obywateli Wenezueli w ramach wyznaczenia w 2023 zostanie zakończony z dniem 7 kwietnia 2025 roku. Po tej dacie obywatele Wenezueli, którym przyznano TPS na mocy tego statusu, stracą swój status. To kolejne zmiany które są sygnałem kontynuowanych wysiłków administracji na rzecz zaostrzenia polityki imigracyjnej, co pozostawia wielu posiadaczy TPS w niepewności co do ich przyszłości w USA.

Jeśli uważasz, że możesz zostać dotknięty tymi potencjalnymi zmianami, kluczowe jest, abyś zrozumiał swoje prawa i opcje prawne w celu zapewnienia ochrony swojego statusu w tych niepewnych czasach.

5. DACA.

Wraz z powrotem prezydentury Trumpa, wielu młodych „nieudokumentowanych” imigrantów, którzy przybyli do USA jako dzieci i są beneficjentami programu „DACA”, znanych również jako „Dreamers”, coraz bardziej martwi się o możliwe uchylenie ich ochrony. Program DACA zapewnia ochronę przed deportacją na dwa (2) lata z możliwością odnowienia oraz możliwość ubiegania się o zezwolenie na pracę, ale nie zapewnia legalnego statusu w USA.
Dla wielu beneficjentów DACA ryzyko utraty ochrony DACA nie jest tylko zmianą polityki, lecz także źródłem ciągłego stresu, mającego głębokie skutki emocjonalne i psychiczne. Badania wskazują, że beneficjenci DACA doświadczają znacznie wyższego poziomu stresu w porównaniu do innych nieudokumentowanych imigrantów. Zwiększająca się niepewność wokół beneficjentów DACA wymaga zrozumienia dostępnych opcji prawnych dla tych, którzy mogą zostać dotknięci ewentualnymi zmianami w programie podczas drugiej kadencji Prezydenta Trumpa. Choć Sąd Najwyższy uniemożliwił zakończenie programu DACA w 2020 roku, uznając, że próba zlikwidowania programu przez administrację Trumpa naruszała Ustawę o Procedurze Administracyjnej (Administrative Procedure Act), stwierdzono, że administracja zachowuje prawo do zakończenia programu.

Niemniej jednak, ostatnie wypowiedzi Trumpa sugerują, że Trump może nie być tak zdecydowany na całkowite zakończenie programu, jak wielu się obawiało. Na przykład w wywiadzie z 8 grudnia dla NBC, Trump wyraził gotowość do współpracy z Demokratami w sprawie rozwiązania problemu Dreamers, przyznając, że wielu z nich odniosło sukces, uzyskując pracę, tworząc małe firmy, a nawet większe przedsiębiorstwa. Chociaż beneficjenci DACA nadal stoją w obliczu niepewności, te komentarze dają nadzieję na możliwy kompromis, który będzie korzystny dla beneficjentów DACA.

6. Studenci Międzynarodowi i Wizy F-1.

Trwające zmiany w polityce imigracyjnej pod nową administracją mogą sprawić, że międzynarodowym studentom będzie trudniej uzyskać wizy F-1 lub utrzymać status studenta podczas pobytu w USA, z powodu zwiększonej kontroli nad wnioskami wizowymi, zaostrzonych kontroli przeszłości kandydatów oraz potencjalnych opóźnień w czasie przetwarzania wniosków. Z doświadczeń wyniesionych z pierwszej kadencji prezydenta Trumpa wiemy, że rozporządzenia wykonawcze mogą szybko ograniczyć możliwość wjazdu do USA, a wpływ na studentów F-1 już przebywających w kraju może być bardzo znaczący. Przykładem tego jak radykalnie i gwałtownie mogą zmienić się przepisy dotyczące studentów międzynarodowych może być przepis jaki administracja Trumpa wprowadziła podczas pierwszej kadencji nakładając wymóg od studentów na wizach F-1 aby przenieśli się na inne uczelnie lub opóścili kraj jeżeli ich uczelenie prowadziłyby zajęcia wyłączone online z powodu pandemii koronawirusa. Przepis ten został wprowadzony w momencie kiedy znaczna część uczelni w USA i w innych krajach przeszła tymczasowo na zajęcia zdalne w obawie przed pandemią i realnie narażał studentów F1 w USA na deportację. Ostatecznie przepis spotkał się z ostrą rekacją szkolnictwa wyższego w USA i po rozpoczętych walkach w sądach administracja zdecydowała się uchylić przepis.


Już i tak trudny proces uzyskiwania i utrzymywania ważnej wizy studenckiej i statusu – zwłaszcza w obliczu nieustannie zmieniających się polityk imigracyjnych – może stać się jeszcze bardziej skomplikowany. Po ukończeniu studiów w USA studenci międzynarodowi mogą również napotkać trudności w znalezieniu sposobów na legalne pozostanie w USA. Choć studenci F-1 mogą ubiegać się o pozwolenie na pracę na terenie kampusu lub poza kampusem w ramach programów takich jak Curricular Practical Training (CPT), Optional Practical Training (OPT), to te zezwolenia mogą stać się trudniejsze do uzyskania lub napotkać znaczne ograniczenia. Alternatywnie, administracja Prezydenta Trumpa może uczynić proces ubiegania się o pozwolenia na pracę bardziej obciążającym, co może zniechęcić studentów międzynarodowych do ubiegania się o zatrudnienie oraz ograniczyć możliwości zatrudnienia przez pracodawców w ramach takich programów jak OPT.


Zielona Karta dla Każdego Absolwenta Uczelni w USA? Propozycja Trumpa dla Studentów Międzynarodowych.

W jednym z niedawnych podcastów, Prezydent Trump zaproponował, by wszyscy międzynarodowi studenci otrzymali zieloną kartę po ukończeniu studiów na amerykańskiej uczelni. Choć byłoby to niewątpliwie przełomową wiadomością dla wielu studentów F-1, nie jest jasne, czy była to tylko propozycja w ramach kampanii nie szczególnie zgodna z twardą polityką imigracyjną Trumpa, czy też poważna inicjatywa, którą zamierza zrealizować. Jeśli to drugie, to prawdopodobnie niektórzy przedstawiciele nowej administracji, włącznie z Elon Musk (którego historia imigracyjna zasługuje na osobną dyskusję) – mogliby popierać tę ideę, jako część wysiłków mających na celu przyciąganie i zatrzymywanie wysoko wykwalifikowanych talentów, które mogą znacząco przyczynić się do gospodarki USA.


Ostatecznie, możemy zobaczyć scenariusz, w którym nowa administracja Trumpa przyjmie twarde stanowisko wobec cudzoziemców z przeszłością kryminalną i nieudokumentowanych imigrantów, a jednocześnie rozszerzając legalne ścieżki dla wysoko wykwalifikowanych i wykształconych osób.

Jak Kancelaria KBIW KURPIEJEWSKI & ASSOCIATES, PLLC może Ci pomóc

W KBIW KURPIEJEWSKI & ASSOCIATES, PLLC, rozumiemy niepewności, obawy i codzienne wyzwania, które dotykają imigrantów, szczególnie w obliczu trwających i potencjalnych zmian imigracyjnych pod nową administracją Prezydenta Trumpa. Rozumiemy również, jak duży mentalny i emocjonalny ciężar te niepewności mogą stwarzać, i jeśli pomoc prawna naszej Kancelarii w sprawach imigracyjnych może choć trochę złagodzić ten ciężar, uważamy to za nasz dodatkowy sukces.

Zespół prawny KBIW KURPIEJEWSKI & ASSOCIATES, PLLC, z siedzibą w Warszawie oraz Nowym Jorku oferuje pomoc prawną w złożonych kwestiach imigracyjnych, oferując spersonalizowaną pomoc i wsparcie dostosowane do indywidualnej i wyjątkowej sytuacji każdego klienta. Opracowujemy solidną strategię imigracyjną, która zawiera plan główny, a gdy to możliwe, również plan zapasowy, a nawet plan awaryjny, abyś był w pełni przygotowany na każdą sytuację, niezależnie od jej trudności. Naszym celem jest walczyć o Twoje prawa, oraz zapewnić Ci spokój, wynikający z pewności, że jesteś dobrze przygotowany na swoją przyszłość w USA.

Jarosław Kurpiejewski

Jarosław Kurpiejewski

Partner | Adwokat LL.M.
poznaj mnie

Najnowsze wpisy